Дві транснаціональні тютюнові компанії планують оскаржити штраф АМКУ за картельну змову в міжнародному інвестиційному арбітражі

12

Авг 2020

Дві транснаціональні тютюнові компанії планують оскаржити штраф АМКУ за картельну змову в міжнародному інвестиційному арбітражі

; Коментировать

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації дві групи міжнародних тютюнових компаній звернулися до міжнародного арбітражу із повідомленням Україні про захист своїх прав як іноземних інвесторів.

Об этом сообщает РуссианГейт

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Ще дві групи компаній розглядають можливість подати такі повідомлення найближчим часом.

Підставою для звернення стало рішення АМКУ №697-р від 10.10.2019, яким було визнано, що чотири групи виробників сигарет в Україні (Філіп Морріс, Бритіш Американ Тобакко, Джей Ті та Імперіал Тобакко) разом із ТОВ “Тедіс Україна” створили картель з метою недопущення конкуренції на ринку оптової дистрибуції цигарок.

Крім цього компанії оскаржили це рішення АМКУ в судовому порядку в Україні. Скаржники стверджують, що попри вимоги законодавства Антимонопольний комітет не ознайомив їх зі всіма доказами, на яких базуються звинувачення.

Враховуючи, що компанії тільки звернулися до України із повідомленням, сторони мають 3/6 місяців, щоб вирішити спір до відкриття процедури арбітражу. У випадку відсутності оперативного розв’язання цієї проблеми шляхом переговорів тютюнових компаній з державними органами України, такий спір підлягатиме розгляду міжнародними органами з вирішення інвестиційних спорів. Стороною в даному спорі буде держава Україна.

Довідка:

Інвестиційний арбітраж – це процедура вирішення спорів між іноземними інвесторами та державою, яка приймає інвестиції. Відповідачем в такій справі виступає держава.

Процедура інвестиційного арбітражу дає змогу іноземному інвестору обійти державну юрисдикцію, і вирішити спір відповідно до тих способів захисту, які передбачені міжнародними договорами. Однак, щоб іноземний інвестор міг ініціювати інвестиційний арбітраж, держава, що приймає інвестиції, повинна дати на це згоду.

Найчастіше інвестори оскаржують втручання держави в процес здійснення інвестиційної діяльності, зокрема заподіяння інвестору шкоди внаслідок дій або бездіяльності державних органів та їхніх посадових осіб тощо.

Перед тим як подати позов в порядку інвестиційного арбітражу, сторонам обов’язково необхідно дотриматися вимоги урегулювання спору за так званою доарбітражною процедурою “cooling-off period” (“період охолодження” або етап примирення сторін). Найчастіше її тривалість становить – 3 або 6 місяців, які починаються з дати направлення повідомлення про арбітраж уповноваженій особі держави. Протягом цього періоду держава та інвестор повинні провести переговори з метою мирного вирішення спору.

ТОВ Тедіс Україна


Джерело статті: “http://factor-news.info/dvi-transnatsionalni-tyutyunovi-kompaniyi-planuyut-oskarzhyty-shtraf-amku-za-kartelnu-zmovu-v-mizhnarodnomu-investytsijnomu-arbitrazhi/”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий

22

Сен 2014

На Донбассе не вспоминают о выборах и говорят о «следующем Майдане»

Коментировать Tags: На Донбассе не вспоминают о выборах и говорят о «следующем Майдане»

Группа днепродзержинских волонтеров в очередной раз побывала в зоне военных действий в Донбассе и привезла гуманитарную помощь украинским солдатам. 

Подробнее...

11

Сен 2014

Из Украины выехало 10 машин с боевиками оккупантов

Коментировать Tags: Из Украины выехало 10 машин с боевиками оккупантов

Более 10 автомобилей с военным составом выехали с территории Украины. Об этом на брифинге сообщил спикер информационно-аналитического центра СНБО Андрей Лысенко.

Подробнее...

11

Сен 2014

Гиркин: Украина специально подсунула нам «Боинг»

Коментировать Tags: Гиркин: Украина специально подсунула нам «Боинг»

Один из лидеров террористов Игорь Стрелков-Гиркин все еще утверждает, что малайзийский пассажирский лайнер сбили силы антитеррористической операции.

Подробнее...

08

Сен 2014

ДНР заставляет учителей Донецка выходить на работу

Коментировать Tags: ДНР заставляет учителей Донецка выходить на работу

В Донецке и других городах, которые оккупированы террористами, самопровозглашенная власть требует от педагогов и персонала учебных заведений выходить на работу.

Подробнее...